انتخاب اصلح فقط دکتر محمد باقر قالیباف

"محمد باقر قالیباف" شهریور ماه سال ۱۳۴۰ در شهر "طرقبه" در نزدیکی مشهد متولد شد. وضعیت متوسط زندگی خانواده وی باعث شد تا از همان ابتدا، در ایام فراغت از تحصیل به کار و کسب درآمد روی آورد. «او از سن ۱۶ سالگی در سخنرانی‌های آیت‌الله خامنه ای شرکت می‌کرد، از همین رو جذب فعالیت‌های انقلاب اسلامی شد.»

مدتی پس از پیروزی انقلاب، حمله عراق به جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. قالیباف که تنها ۱۸ سال سن داشت، برای مبارزه علیه عراق راهی جبهه شد و تنها دو سال بعد از حضورش در جبهه، به دلیل توانایی بالا فرمانده یک تیپ نظامی شد و تقریبا در طول هشت سال جنگ در جبهه حضور داشت. برادرش «حسن قالیباف» نیز همراه وی بود که به شهادت رسید.

دوران حضور در سپاه تا نیروی انتظامی
وی در سال ۱۳۷۳، مسئول قرارگاه سازندگی «خاتم الانبیاء» در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. وی در مدت حضورش در این قرارگاه که به اجرای طرح‌های عمرانی عظیم می‌پردازد، چندین پروژه عظیم را انجام داد. در همین زمان به تحصیل در رشته جغرافیایسیاسیتا مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران ادامه داد.

در سال ۱۳۷۶ به دستور آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران، فرمانده نیروی هوایی سپاه شد. همزمان دوره‌های فشرده خلبانی در جمهوری اسلامی ایران و فرانسه را گذراند و مجوز پرواز با «ایرباس» را گرفت. در همان زمان تحصیلات در مقطع دکترا را نیز ادامه داد. در سال ۱۳۷۹ با حکم آیت‌الله خامنه ای، فرمانده نیروی انتظامی شد.

از شکست درتا شهردار شدن
او در سال ۱۳۸۴ در هشتمین دورهانتخاباتریاست جمهوری به صورت مستقل وارد صحنه شد، اما شکست خورد. وی تنها چهار میلیون رأی کسب کرد و در رتبه چهارم از میان هفت نامزدانتخاباتقرار گرفت. "محمدباقر قالیباف" بلافاصله پس از آن انتخابات، شهردار تهران شد و تا به امروز هم در این سمت باقی مانده است.

"محمد باقر قالیباف" یک شهردار پرکار به شمار می‌رود و یکی از موفق‌ترین شهرداران شهر تهران پس از انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌‌شود. از همین رو توانست برای خودش شهرت بسیار زیادی کسب کند. وی در سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۷) از طرف سایت شهرداری جهان، به عنوان هشتمین شهردار برتر دنیا معرفی شد.

امید رفتن از شهرداری به ریاست جمهوری
قالیباف، هم در میان تحلیل‌گرانسیاسیایران و هم در میان شهروندان ایرانی به خصوص در تهران، به تمایل بسیار زیادش برای رسیدن به پستشهرت یافته و همگان می‌دانند که وی پس از شکست قبلی‌اش در انتخابات، مجددا فعالیت را با قدرت آغاز کرد تا خود را آماده پیروزی درانتخاباتآینده کند و رییس جمهور شود.

"محمود احمدی‌نژاد" رییس جمهور فعلی ایران پیش از رسیدن به این سمت، حدود دو سال شهردار تهران بود و در آن مدت با انجام برخی طرح‌ها، موفق شد در میان شهروندان تهران برای خود محبوبیتی کسب کند. به نظر می‌رسد «قالیباف» نیز قصد دارد از طریق خدمات و طرح‌های خود در شهرداری، به محبوبیت دست یابد.

تشکیل ائتلاف ۲+۱ با ولایتی و حدادعادل
قالیباف در سال ۱۳۸۴ به صورت مستقل وارد عرصهانتخاباتشده بود، اما وی این دوره ترجیح داده که با آقایان "علی اکبر ولایتی" مشاور عالی امور بین‌الملل رهبر انقلاب و "غلامعلی حدادعادل" رییس سابقمجلسشورای اسلامی، ائتلافی بنام ۲+۱ را تشکیل دهند تا شاید شانس پیروزی خود درانتخاباترا افزایش دهند.

"حسین مظفر" رییس ستادانتخاباتائتلاف ۲+۱، چندی پیش اعلام کرد که در نهایت یکی از این سه نفر کاندید خواهد شد و دو نفر دیگر برای پیروزی وی تلاش خواهند کرد. تحلیل‌گران مسائلسیاسیایران پیش‌بینی می‌کنند که نامزد نهایی این ائتلاف دکتر ولایتی خواهد بود و وی "خلبان شهرداری" را به عنوان معاون اول خود - در صورت پیروزی درانتخابات- معرفی خواهد کرد.

البته تمامی این‌ها گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای است و هنوز تکلیف نهایی این ائتلاف ناهمگون و عجیب مشخص نیست. محمدباقر قالیباف همواره در قامت منتقد جدی محمود احمدی‌نژاد ظاهر شده است. قالیباف درانتخابات۸۸ به صورت نامحسوس به حمایت از میرحسین موسوی برخاست و در دی‌ماه همان سال در سخنانی که به صورت یک "فایل صوتی" منتشر شد، ضمن انتقاد شدید از احمدی‌نژاد با بیان این مطلب که «علاقه ای به همکاری با احمدی‌نژاد ندارم» اشاره می‌کند که رهبر انقلاب از احمدی‌نژاد خواسته قالیباف را به کابینه بیاورد اما احمدی‌نژاد این توصیه را نپذیرفته است.

قالیباف اظهار می‌دارد: احمدی‌نژاد را آدم سالم و صادقی در کار نمی‌دانم، انقلابی هم نمی‌شناسمش، راستگو هم در کارش نمی‌شناسم، سرباز ولایت هم نمی‌دانمش. یکی از وزرای رئیس جمهور همسر فرانسوی دارد. یکی از وزرای کابینه شُرب خمر می‌کند.

قالیباف در بخش‌های دیگری از این فایل صوتی گفته است: ... بورسیه پنتاگون است. ... منافق بود و همسرش هم جزء منافقین بوده و بعدها که بازجوی او در زندان می‌شود با همسرش ازدواج می‌کند.

سخنان عجیب قالیباف اینطور ادامه می‌یابد: آقای احمدی‌نژاد حتی سابقه یک ساعت و یک روز جبهه را ندارد. احمدی‌نژاد حتی یک روز سابقهٔ قبل از انقلاب ندارد، حتی یک سیلی در راه انقلاب نخورده است، اگر بوده بیاید بگوید. احمدی‌نژاد اگر یک روز در جبهه بود، تا حالا هزار بار گفته بود.

قالیباف همچنین گفته است: احمدی‌نژاد در دوران تسخیر لانهٔ جاسوسی خطاب به دانشجویان می‌گوید که «چرا رفتید سفارت امریکا را تسخیر کردید» و حتی او پس از تایید امام (ره) در مورد قضایای تسخیر لانهٔ جاسوسی می‌گوید: این چه کاری بود که امام آمد کرد و این کار غلط را تایید کرد؟

در فایل صوتی منتسب به محمدباقر قالیباف آمده است: آقای ... بسیار بدتر از کردان است. رفته بودند به ... گفته بودند که یک چیزی مدرکی علیه قالیباف پیدا و منتشر کن. به آقای ... گفتم: من که مدارکم رو است، بیائید ببرید، ولی اگر مصلحت باشد تمام کارهای تو و امثال تو را رو می‌کنم. کردان به خاطر… که کرده بود، حتی بچه‌اش و زنش هم نمی‌خواستند او را ببینند.

در این فایل صوتی همچنین آمده بود: این آقای هوشنگ امیراحمدی که یکی از… است به دستور آقا ممنوع‌الورود شده اما در دولت اخیر ۵ بار با آقای احمدی‌نژاد دیدار داشته است. برای اینکه با ذلت با امریکا مذاکره کنیم. این‌هایی که گفته می‌شود از جمله شعار مبارزه و مخالفت با آمریکا، همه کذب و دروغگویی است. اگر من بیایم از دزدی‌هایی که در شهرداری آقای احمدی‌نژاد شده بگویم که… از کارچاق‌کن‌هایی که آقای احمدی‌نژاد داشته و الان آن کارچاق‌کن شده استاندار ایشان…. اگر نبود دفاع‌های مقام معظم رهبری از دولت، تاحالا بارهامجلسهشتم طرح عدم کفایت احمدی‌نژاد را وسط آورده بود. نباید حمایت‌های رهبری از دولت احمدی‌نژاد را به حساب قوی بودن دولت ایشان بگذاریم، بلکه باید به حساب ضعف ایشان بگذاریم.

دولت محمود احمدی‌نژاد از قالیباف به خاطر همین سخنان شکایت کرد و بر اساس همین معتقد است وی باید رد صلاحیت شود.

شاید بزرگ‌ترین پاشنه آشیل قالیباف، نداشتن سابقهسیاسیخاص و مشخص باشد تا بتواند در قامت رییس جمهور ظاهر شود. وی در سال‌های اخیر به عنوان مدیری شهری و اجرایی چهره قابل قبولی از خود ارائه داده اما آیا کاریزمای رییس جمهور را دارد؟

/ 3 نظر / 21 بازدید
بیدار

سلام ممنون از وبلاگ زیباتون میشه بگی بهترین گزینه هست

ماجد

مدیر قدرتمند و قابل احترامی هست انشاالله که رای بیاره از دست این احمدی نژادیون راحت بشیم که پدر مردم رو در آوردن.

ساسان

سلام مدير لايق و كارآمديست ونياز امروز ايران انتخاب قابل احترامي هست