وقتی اسکار اصلا سیاسی نیست!!!!

روزنامه آمریکایی " یو اس ای تودی" به بهانه کسب جایزه اسکار به فیلم "آرگو " که روایتی پر حرف و حدیث از فرار 6 دیپلمات آمریکایی از ایران را به تصویر می کشد، در گزارشی نوشت که روایت های آمریکاییانی که در 3 دهه گذشته به ایران مسافرت کرده اند ، واقعیتی مغایر با آنچه که در فیلم آرگو از ایرانیان در آرگو تصویر شده را نشان می دهد.

به گزارش عصر ایران یو اس ای تودی می نویسد:
" گورو ریک استیوز" نویسنده آمریکایی که در سال 2008 به ایران رفته است می گوید:"دلایل موجه زیادی وجود دارد که آمریکایی ها از حکومت ایران که تحت ریاست احمدی نژاد اداره می شود، بیزار باشند، اما  بازدید از ایران جذاب ترین و تعجب آور ترین تجربه سفری من بوده است و تا کنون پس از هیچ سفری تا این اندازه تصورات قبلی من درباره آن مکان تغییر نکرده است."
"دانیل نوی" و "آندری اسکات " نیز که در سال 2011 از ایران بازدید کرده اند تجربه مشابهی دارند.آنها گفتند : بسیاری از مردم ایران وقتی متوجه می شدند ما آمریکایی هستیم متعجب می شدند و اینکه ما آمریکایی ها چطور توانسته ایم ویزای سفر به کشور آنها را بگیریم برایشان تعجب آور بود. وقتی می فهمیدند ما آمریکایی هستیم از ما استقبال گرمی می کردند، به ما صمیمی سلام می کردند، لبخند می زدند و حتی ما را در آغوش می کشیدند و ما را به خانه هایشان دعوت می کردند؛به ویژه هنگامی که راهنمای تور ما از ما دور بود."
"لورا بلای " نویسنده گزارش یو اس ای تودی می افزاید : " در جریان بازدید سال 2008 من از ایران که با یک گروه 8 نفره آمریکایی – کانادایی بودیم ، اعضای گروه مثل یک گروه مشهور هالیوودی مورد استقبال ایرانی ها قرار گرفتند.مثلا دختران دانش آموز در مقبره سعدی در شیراز از من امضا می گرفتند. در موردی دیگر یک مغازه دار اصفهانی ما را برای  شام به خانه اش دعوت کرد . او ماهواره داشت که در ایران ممنوع است و شبکه های آمریکایی از جمله سی ان ان را تماشا می کرد و در خانه اش آخرین محصولات صابون های تولید آمریکا بود.
در ادامه این مطلب با اشاره به واقعیت های آماری از نتایج نظر سنجی ها درباره نظر مردم ایران نسبت آمریکا می نویسد: تصویر ارایه شده در فیلم آرگو منطبق با واقعیات جامعه ایران نیست. این واقعیتی است که حتی سفیر وقت کانادا در ایران نیز بارها به آن اشاره کرده است.
/ 4 نظر / 16 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامی. امیدوارم در ادامه راه این وبلاگ و نیز زندگی موفق باشید. با سومین مطلب در مورد جنّ و اجنّه در خدمت شما هستم. ********** [گل][گل][گل] «اقسامی از جن که حضرت سلیمان به شکلهای مختلف دید» و «گفتگوی ایشان با اجنه» [گل][گل][گل] و البته احادیث زیبایی که این هفته تقدیم شما کرده‌‌ام. ********** البته توصیه میکنم حداقل بقیه مطالب «صفحه اول» و «صفحه دوم» را هم ببینید. امیدوارم تمام لحظات زندگی را شاد و خرّم باشید. [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

رحمان

آمریکا با خریت خودش همه چیزو نابود میکنه ممنون از وب خوبت

نا شناس

آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

بیدار

مرگ بر آمریکا